VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.

3433711. VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.

Dekor av gula liljor mot turkos botten, löstagbar från ram. Diameter ca 30/45 cm.

Märken, genomgående spricka, lagning, slitage, nagg på fotringen, två metallklor saknas.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Banehagsgatan 20
414 51 Göteborg
Sverige

Placering
Västra rummet
Antal besök: 63

Andra intressanta föremål