3433711. VÄGGTALLRIK, majolika, ram i pressad plåt, Villeroy & Boch, Schramberg, Tyskland, 18/1900-tal.
Dekor av gula liljor mot turkos botten, löstagbar från ram. Diameter ca 30/45 cm.
Märken, genomgående spricka, lagning, slitage, nagg på fotringen, två metallklor saknas.