SVEN LJUNGBERG. Gatumotiv.

SVEN LJUNGBERG. Gatumotiv.
3427656. SVEN LJUNGBERG. Gatumotiv.

Färglitografi, 30 x 50 cm. Signerad och numrerad Sven Ljungberg 112/150.

Damen till höger var en lärarinna på Replösaskolan och hon kallades för "Långan". Enligt Sven Ljungberg (aug. 2008).

Ej examinerad ur ram.

Sven Ljungberg (1913–2010)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej examinerad ur ram.

Sven Ljungberg (1913–2010)

Antal besök: 590