VAS, ÉMILE GALLÉ.

VAS, ÉMILE GALLÉ.
3422008. VAS, ÉMILE GALLÉ.

Art Nouveau, solifleur, överfångsglas i rosa och vinrött med etsad dekor föreställande fuschia, signerad "Gallé", Frankrike 1900-talets första hälft, höjd 16,5 cm.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Konstglas - Art Nouveau

Gör en kostnadsfri värdering!
3422008. VAS, ÉMILE GALLÉ.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Konstglas - Art Nouveau

Antal besök: 302