Art Nouveau, solifleur, överfångsglas i rosa och vinrött med etsad dekor föreställande fuschia, signerad "Gallé", Frankrike 1900-talets första hälft, höjd 16,5 cm.
Lätt hanteringsslitage.
Lätt hanteringsslitage.