3419936. OLE WANSCHER. Soffa, mahogny, Cado, Danmark.
Soffa med stomme i massiv mahogny, fast stoppad ryggbricka samt lös sittplymå klädda i blå ylletextil. Brickmärkt med serienummer.
Mått: längd 137, djup 70, höjd 83 cm. Sitthöjd ca. 42 cm.
Bruksslitage och repor, främst på ben. Klädsel med fläckar. Liten spricka i stommens fäste mot armlän.