BORDSLAMPA, Art Deco, mässing och teak, 1930/40-tal.

340620. BORDSLAMPA, Art Deco, mässing och teak, 1930/40-tal.

Rektangulär, plisserad skärm med överstycke i mässing. Tryckknapp på foten.
Längd 36,5, bredd 16, höjd 51 cm.

Bruksslitage, skärm med brännmärken invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 735