TESERVIS, 15 delar, porslin, 1900-tal.

3405969. TESERVIS, 15 delar, porslin, 1900-tal.

Bestående av:
6 koppar med fat, fat diameter ca 14 cm
6 assietter, diameter ca 15 cm
gräddkanna, höjd ca 10 cm
tekanna, längd ca 20 cm
sockerskål med lock, längd ca 17 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
gräddkanna, höjd ca 10 cm
tekanna, längd ca 20 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 337