3397948. MATGRUPP Rokokostil.
Stolar 8 st, skuren dekor med snäckor, 1900-talets mitt.
Bord med 2 iläggsskivor, Nyrokoko 1800-talets andra hälft.
Bord
Höjd 75
Bredd 136
Djup 139
Iläggsskivor 53 (cm per styck)
Sitthöjd stolar 44
(cm).
Slitage, skavmärken och färgbortfall, bordssargen med sprickor, bordet sviktar med 3 iläggsskivor, sitsar med några mindre fläckar.