CARL-HARRY STÅLHANE. Troligen. Taklampa, porslin, Rörstrand, 1950-tal.

3390474. CARL-HARRY STÅLHANE. Troligen. Taklampa, porslin, Rörstrand, 1950-tal.

Geometrisk reliefdekor. Höjd ca 47 cm.

Bruksslitage. Lagningar och retuscher vid fäste. Ej funktionstestad.

Carl-Harry Stålhane (1920–1990)

Gör en kostnadsfri värdering!

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 215