Rikt dekorerade med blomdekor, den ena med facettslipat glas. Ostämplade, men testade med syra.
Längd 10-13 cm.
Totalvikt 62,9 gram.
Åldersrelaterat bruksslitage.
Längd 10-13 cm.
Totalvikt 62,9 gram.
Åldersrelaterat bruksslitage.