HARALD NOTINI. Bordslampa, Arvid Böhlmarks lampfabrik, modell 15474.

3385359. HARALD NOTINI. Bordslampa, Arvid Böhlmarks lampfabrik, modell 15474.

Mattborstad mässing, pelare av räfflad, bonad alm.
Höjd c a43 cm.
Märkt, modellnummer 15474.

LITTERATUR:
Arvid Böhlmarks lampfabrik, katalog 1948.

Proveniens: Skånska banken.

Ej funktionstestad. Bruksspår, bucklor, anluppen, avskavd färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd c a43 cm.
Märkt, modellnummer 15474.

LITTERATUR:

Proveniens: Skånska banken.

Antal besök: 2 878