BRUNO MATHSSON. fåtöljer, ett par, ''Master'', blå mocka, Dux.

3377088. BRUNO MATHSSON. fåtöljer, ett par, ''Master'', blå mocka, Dux.

Återförande fjäderfunktion i sits.
Rygghöjd ca 82 cm.
Sitthöjd ca 43 cm.
Sittdjup ca 46 cm.
Bredd ca 59 cm.

Proveniens: SEB Karlshamn som byter lokaler och därmed passar på att sälja sin interiör till förmån för lokala grupperingar.
När du bjuder på detta utrop så bidrar du med pengar till:
1. Kvinnojouren i Karlshamn.
2. Biobiljetter med popcorn till bättre behövande tillsammans med Centrumbiografen Karlshamn.
3. Mörrums GoIS FK som bygger en trygg punkt för barn/ungdomar i Mörrum att träffas på, ingen ska behöva "strosa runt på gatorna, kom till Laxvallen".

Slitage & smuts, främst på armstöd. Fläckad klädsel.
En stol med större revor i mocka. En med större fläckar på sits.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd ca 82 cm.
Sitthöjd ca 43 cm.
Sittdjup ca 46 cm.
Bredd ca 59 cm.

1. Kvinnojouren i Karlshamn.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 497