3365906. BYRÅ Sengustaviansk, 17/1800-tal.
3 lådor, fanerad med mahogny, beslag i mässing. Skiva i kalksten.
Höjd 87
Bredd 92
Djup 50.5
(cm).
Sprucken skiva i 2 delar, utbytta beslag, sprickor och mindre skador, listdelar saknas, maskstungen, 2 större lagningar under skivan, lösa fothylsor framtill.
Höjd 87
Bredd 92
Djup 50.5
(cm).