335653. KANDELABER och ljuslykta i gjutjärn, 1900-talets andra hälft.
Femarmad kandelaber i svartlackat gjutjärn
5 ljusmanchetter
Höjd 24 cm
Bredd 46 cm
Ljushållare i tripodform
Höjd 5 cm
Ettiekttmärkt Algots slöljd.
Bruksslitage
Repor
Tripod med rost.