EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.

3354193. EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.

Slipat sexsidigt mönster med centrerad graverad ängel hållandes bricka med blommor. Signerad Orrefors Hald 368.27 E.G. Höjd ca 18 cm.

Framförallt invändigt slitage.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Edward Hald (1883–1980)

Antal besök: 219