EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.

3354193. EDWARD HALD. Vas, glas, Orrefors, utförd 1927.

Slipat sexsidigt mönster med centrerad graverad ängel hållandes bricka med blommor. Signerad Orrefors Hald 368.27 E.G. Höjd ca 18 cm.

Framförallt invändigt slitage.

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Edward Hald (1883–1980)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Adress

Banehagsgatan 20
414 51 Göteborg
Sverige

Placering
Vitrin 1 (glas)
Antal besök: 148