335410. TÄNDARE samt BENSINHÅLLARE, silver och emalj, Pat. Nr. 143752, Alfred Dunhill, Frankrike. 1900-talets första kvartal.
Stämplade. Emalj med inlägg i rött och blått.
Tändare, höjd 5,5 cm. Bensinhållare, höjd 9,5 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage.