Gevär m/1815-45.

Gevär m/1815-45.
3341624. Gevär m/1815-45.

Märkt H (Husqvarna), tillverkningsnummer 1916.
Totallängd: 145 cm, piplängd: 103 cm, mynning: ca 19mm. Onumrerad bajonett medföljer.

Sedvanligt åldersrelaterat slitage, laddstake saknas, sprickor i kolvens vänstra sida.

Gör en kostnadsfri värdering!
3341624. Gevär m/1815-45.

Antal besök: 1 241