TYRA LUNDGREN. VAS, ARABIA.

TYRA  LUNDGREN. VAS, ARABIA.
3337324. TYRA LUNDGREN. VAS, ARABIA.

Monogramsignerad 1929, porslin med vit glasyr och förgyllda kanter, med klassicerande figurmotiv i relief föreställande de tre gracerna, höjd 28 cm.

Tyra Lundgren (1897–1979)

Gör en kostnadsfri värdering!

Tyra Lundgren (1897–1979)

Antal besök: 923