FICKUR, silver, "Chinese lever escapement", Schweiz, omkring 1850.

333614. FICKUR, silver, "Chinese lever escapement", Schweiz, omkring 1850.

Urtavla i emalj. Längd 5,7 cm.

Slitage, bucklor, repor, visare saknas, urverket löst i boetten, urtavla med nagg. Renoveringsobjekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 673