VAS, keramik, Honor Curtis, Troika, Cornwall, England. Signerad, 1960/70-tal.

331167. VAS, keramik, Honor Curtis, Troika, Cornwall, England. Signerad, 1960/70-tal.

Kubistisk form och dekor. Signerad i botten.
Höjd ca 17,5 cm.

Bruksslitage, smärre krackelering vid mynningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 17,5 cm.

Antal besök: 3 559