KÄLKE, smidesjärn samt trä, 1800-talets andra hälft.

331059. KÄLKE, smidesjärn samt trä, 1800-talets andra hälft.

Sits stoppad med shaggtyg.
Längd 120 cm, bredd 32 cm, höjd 35 cm.

Bruks- och åldersrelaterad slitage. Nött väv.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sits stoppad med shaggtyg.

Antal besök: 665