STRÖARE, 2 st. silver, Lars Söderström (1815-1833). Umeå, 1828 och Johan Mauritz Corth (1837-1875), Nyköping, 1859. Vikt 89 gram.

3308783. STRÖARE, 2 st. silver, Lars Söderström (1815-1833). Umeå, 1828 och Johan Mauritz Corth (1837-1875), Nyköping, 1859. Vikt 89 gram.

Större, silver, Lars Söderström, Umeå, 1828, längd 20,5 cm, vikt 52 gram.
Ströare, silver, Johan Mauritz Corth, Nyköping, 1896, längd 22, vikt 37 gram.

Slitage. Repor. Monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Repor. Monogram.

Antal besök: 213