3308783. STRÖARE, 2 st. silver, Lars Söderström (1815-1833). Umeå, 1828 och Johan Mauritz Corth (1837-1875), Nyköping, 1859. Vikt 89 gram.
Större, silver, Lars Söderström, Umeå, 1828, längd 20,5 cm, vikt 52 gram.
Ströare, silver, Johan Mauritz Corth, Nyköping, 1896, längd 22, vikt 37 gram.
Slitage. Repor. Monogram.