TAKLAMPA / RESERVDELAR, metall och glas, Art Deco, 1930-tal.

330858. TAKLAMPA / RESERVDELAR, metall och glas, Art Deco, 1930-tal.

Fem ljusarmar med gröna glaskupor i bikupemodell.
Höjd ca 36 cm, diameter 48 cm. Kupornas diameter ca 12,5 cm.

Bruksslitage, en glaskupa med skada. Renoveringsobjekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 909