BYRÅ, med vit marmorskiva, sengustaviansk. 1800-talets första hälft.

330770. BYRÅ, med vit marmorskiva, sengustaviansk. 1800-talets första hälft.

Kraftig mahognyfanér, 3 st lådor med profiler samt beslag i mässing. Längd 123 cm, djup 55 cm, höjd 89,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Marmorskiva med lagningar samt nagg, ben med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 225