VATTENTUNNA, koppar, kopparslagare E. R. Heijtz, Heffners (Skönsberg), Sundsvall. 1800-tal.

330288. VATTENTUNNA, koppar, kopparslagare E. R. Heijtz, Heffners (Skönsberg), Sundsvall. 1800-tal.

Koppar. Märkt Heffners.Höjd 50 cm.

Bruks/åldersslitage, senare knopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 848