330211. SALSSKÅP, 1900-talets början.
Dörrar samt lådor.
Längd exklusive krön ca 100, bredd 42, höjd inklusive krön 213 cm.
Slitage, färgbortfall. Troligen senare speglar på övre dörrpar. Senare målning. Vänster krönlist lös samt del saknas på högra sidan.
Nyckel saknas till nedre dörr. Bottenlister saknas.
Dörrar samt lådor.