INDUSTRILAMPA, "BJS typ 5", Bäcklunds Järn och Smide, Skellefteå. 1900-talets mitt.

329727. INDUSTRILAMPA, "BJS typ 5", Bäcklunds Järn och Smide, Skellefteå. 1900-talets mitt.

Böjbart huvud. Grönlackerad metall, hals i mässing. Längd ca 85 cm.

Bruksslitage, märken, repor. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 237