LOTTE LASERSTEIN. Kvinnoporträtt, olja på duk, signerad och daterad 1957.

329384. LOTTE LASERSTEIN. Kvinnoporträtt, olja på duk, signerad och daterad 1957.

90 x 72 cm

Porträtt föreställande Kerstin Bruun, kårchef i Södra Kalmar läns LK 1927-1943. Ordförande i Kalmar LFB 1943-1957.

Mindre slitage.
Ytsmuts. Färgbortfall finnes.

Lotte Laserstein (1898–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

90 x 72 cm

Mindre slitage.
Ytsmuts. Färgbortfall finnes.

Lotte Laserstein (1898–1993)

Antal besök: 2 145