SVEN X:ET ERIXSON. Skogsarbetare, blandteknik på papper, signerad och daterad -55.

3289662. SVEN X:ET ERIXSON. Skogsarbetare, blandteknik på papper, signerad och daterad -55.

Bladmått: 63 x 48 cm
Rammått: 82 x 68 cm.

Blad något gulnat i vänsterkant.

Sven X:et Erixson (1899–1970)

Tema

Svensk 1900-talskonst

Gör en kostnadsfri värdering!

Bladmått: 63 x 48 cm
Rammått: 82 x 68 cm.

Sven X:et Erixson (1899–1970)

Tema

Svensk 1900-talskonst

Antal besök: 585