328397. TEKOPPAR, FAT samt ASSIETTER, 26 delar, porslin, "Fågel Blå", Rörstrand. 1900-tal.
11 st tekoppar, höjd 5,3 cm.
12 st tefat, diameter 13 cm.
1 st gräddkanna, höjd 6 cm.
2 st assiettter, diameter 17,5 cm.
Smärre bruksslitage, en tekopp med invändig krackelyr.