3280960. ANTIKVITETER (4).
3280960. ANTIKVITETER (4).
Tre föremål som inkluderar en romersk opaliserande flaska från 2 till 3: e århundradet e.Kr., en ogenomskinlig glascameo från 1800-talet som visar en gentleman i profil cirka 1850, en röd vaxförsegling från 1800-talet inskriven ”For Auld Lang Syne”, en fransk blå sammet vadderad låda från 1800-talet med en förgylld metalldekoration, cirka 1880 (4).
skada på flaskans kant, mindre flisor på kanten av cameo.