ANTIKVITETER (4).

ANTIKVITETER (4).
3280960. ANTIKVITETER (4).

Tre föremål som inkluderar en romersk opaliserande flaska från 2 till 3: e århundradet e.Kr., en ogenomskinlig glascameo från 1800-talet som visar en gentleman i profil cirka 1850, en röd vaxförsegling från 1800-talet inskriven ”For Auld Lang Syne”, en fransk blå sammet vadderad låda från 1800-talet med en förgylld metalldekoration, cirka 1880 (4).

skada på flaskans kant, mindre flisor på kanten av cameo.

Tema

Curiosity Cabinet

Gör en kostnadsfri värdering!
3280960. ANTIKVITETER (4).

Tema

Curiosity Cabinet

Antal besök: 193