KOPPARFÖREMÅL, 4 st, 1800-/1900tal.

327769. KOPPARFÖREMÅL, 4 st, 1800-/1900tal.

Kaffepannor 2 st, stämplade "2 L, J. Jonsson, Hallsberg" samt "SAW BOR 2,6 L".
Två kopparföremål med funktion och ålder okänd, höjd 15-16 cm.

Slitage, erodering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, erodering.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 791