3258402. MATGRUPP Rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Skuren dekor med snäckor, 6 stolar, bord med 2 iläggsskivor.
Bord
Höjd 74
Diameter 115
Iläggsskivor 50 (cm per styck)
Sitthöjd stolar 46
(cm).
Bruksslitage, skavmärken, sitsar med slitage & fläckar.