HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.

324424. HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.

Duvblå målning. Svängd modell, över- samt underskåp, hyllplan invändigt. Bredd 132, djup 63, höjd 242,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, kvisthål, repor, märken, patina.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 842