LEKSAKSHÄST, skuret samt bemålat trä, tillverkad i Klockestrand, 1930/40-tal.

324128. LEKSAKSHÄST, skuret samt bemålat trä, tillverkad i Klockestrand, 1930/40-tal.

Höjd 31 cm, längd 28,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitag. Färgbortfall, sprickor.Skada på främre hoven samt slitage på öronen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 31 cm, längd 28,5 cm.

Antal besök: 1 148