323648. VITRINSKÅP, "Undantaget", Carl Malmsten, 1900-tal.
Övre delen med två dörrar med glasskivor samt ytterligare två glasskivor på sidorna. Tre lösa hyllplan av glas invändigt. Nedre delen med två dörrar samt två lösa hyllplan i trä invändigt. Brickmärkt på insidan av vänster dörr på övre delen. Skåpet är även utrustat med en utdragbar skiva.
Längd 96 cm.
Bredd 33 cm.
Höjd 176,5 cm.
Bruksslitage, fläckar, smärre fanérskador, fötter med grövre slitage.
Längd 96 cm.
Bredd 33 cm.
Höjd 176,5 cm.