ANDERS FANKKI. Kniv, samearbete, signerad. 1900-tal.

321687. ANDERS FANKKI. Kniv, samearbete, signerad. 1900-tal.

Skaft av horn och mauserbjörk. Knivblad "Börderna Johnsson, Mora", längd 103 mm. Slida i läder och björk. Totallängd 250 mm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 427