321024. KAFFEKOPPPAR samt FAT, 12 delar, porslin, "Adam", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1950/60-tal.
6 st kaffekoppar, höjd 5,5 cm.
6 st kaffefat, diameter 12,7 cm.
Bruksslitage, en kaffekopp med ytlig nagg vid övre kanten, samt en kaffekopp med smärre överlastad tillverkningsdefekt.