SALONGSBORD, Gustaviansk stil, så kallad Haupt-stil, 1900-tal.

320812. SALONGSBORD, Gustaviansk stil, så kallad Haupt-stil, 1900-tal.

Faner samt mässingsbeslag.
Höjd 71, diameter 54 cm.

Bruksslitage, repor, en del av pärlbården i mässing vid bordsskivan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Faner samt mässingsbeslag.
Höjd 71, diameter 54 cm.

Antal besök: 678