LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Gustaviansk stil, nr 38, Gusums Bruk, 1900-tal.

319515. LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Gustaviansk stil, nr 38, Gusums Bruk, 1900-tal.

Kannelerade kolonnskaft på kvadratisk fot, genombruten sarg med kulfötter. Höjd 19,5 cm.

Bruksslitage. Mindre märken och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 968