317436. MATSERVIS, 73 delar, porslin, H&C Chodau, Tjeckoslovakien, 1900-tal.
11 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 8 uppläggningsfat, 7 serveringsskålar, 2 såskannor, 2 tillbringare samt 1 soppterrin.
Bruksslitage. Något enstaka smärre nagg kan förekomma.