15 st kaffekoppar, höjd 6,3 cm.
15 st kaffefat, 11,3 cm.
13 st mockakoppar, höjd 5 cm.
12 st mockafat, diameter 9,6 cm.
1 st kaffekanna, höjd 22 cm.
16 st assietter, 15 x 15 cm.
2 st gräddkannor, höjd 6,3 - 7 cm.
2 st sockerskålar, höjd 8 - 10 cm.
1 st serveringsbricka, 17 x 37 cm.
1 st uppläggningsfat, längd 22 cm.
1 st medaljongformat fat, längd 15,7 cm.
1 st gallerfat, diameter 19,5 cm.
1 st serveringsfat, diameter 32,2 cm.
3 st, lövformade fat, längd 9,2 - 14,7 cm.
1 st urna, höjd 24 cm.
3 st vaser, höjd 12 - 21,2 cm.
2 st ljusstakar, höjd 9,7 cm.
Bruksslitage, en kaffekopp med kantnagg.
15 st kaffefat, 11,3 cm.
13 st mockakoppar, höjd 5 cm.
1 st kaffekanna, höjd 22 cm.
16 st assietter, 15 x 15 cm.
1 st urna, höjd 24 cm.
2 st ljusstakar, höjd 9,7 cm.