SKRIN, metall, Japan, 1900-talets första hälft.

317134. SKRIN, metall, Japan, 1900-talets första hälft.

Präglad dekor med figurala scener, invändig inredning av balsaträ. Stämplad. Längd 18, bredd 9,5 cm, höjd 6 cm.

Bruksslitage. Spricka i lockets ena kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 110