316646. VITRINSKÅP, Gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft.
Glasade dörrpar på överskåp, bakomliggande hyllplan. Underskåp räfflade dörrpar, bakomliggande hyllplan och lådor. Bredd 110, djup 45, höjd 178 cm. Överdel löstagbar.
Slitage, märken, spricka skador i högra nedre luckans överkant samt ovansida.
Nyckel/nycklar finns.