TALLRIKSHYLLA, bemålat trä, allmoge, 1800/1900-tal.

315761. TALLRIKSHYLLA, bemålat trä, allmoge, 1800/1900-tal.

Tallrikshylla med fem hyllplan. Vägghängd. Profilerade sidostycken. Blå bemålning.
Höjd 110 cm.
Längd 92 cm.
Djup 18 cm.

Slitage.
Färgbortfall.
Spräckt.
Vrickig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 110 cm.
Längd 92 cm.
Djup 18 cm.

Slitage.
Färgbortfall.
Spräckt.
Vrickig.

Antal besök: 5 450