BORDSLAMPA, metall samt glas, Jugendstil. 1900-talets mitt.

315646. BORDSLAMPA, metall samt glas, Jugendstil. 1900-talets mitt.

Rikt ornamenterad fot med grip. Höjd 26,5 cm.

Bruksslitage. Lampskärm håller på plats aav glödlampan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 660