MATSERVIS, "Blå ton", Bing & Gröndal samt Royal Copenhagen.

314947. MATSERVIS, "Blå ton", Bing & Gröndal samt Royal Copenhagen.

4 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm, Bing & Gröndal.
12 tallrikar, diameter 21,5 cm, Royal Copenhagen
12 tallrikar, diameter 24,5 cm, Bing & Gröndal.
4 serveringsdelar, Bing & Gröndal.

Bruksslitage samt en djup tallrik med nagg och en djup tallrik med smärre spricka.

Antal besök: 4 474