MARIA INNOCENTIA HUMMEL. Figuriner, 3 st, keramik, "Street Singer", "Going to Grandma´s" och "Surprise!", Goebel, Tyskland. 1900-tal.

313943. MARIA INNOCENTIA HUMMEL. Figuriner, 3 st, keramik, "Street Singer", "Going to Grandma´s" och "Surprise!", Goebel, Tyskland. 1900-tal.

Höjd 11 - 13 cm.

Nr. 131, 52/0 samt 943/0 i samlarboken "The No. 1 Price Guide to M.I. Hummel" av Robert L. Miller.

Bruksslitage, nagg på nothäfte samt enstaka smärre nagg på sockel och håret på övriga figuriner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11 - 13 cm.

Antal besök: 924