ULRICA HYDMAN-VALLIEN. skål, Juvelglas, Unik, Kosta Boda. Signerad.

313605. ULRICA HYDMAN-VALLIEN. skål, Juvelglas, Unik, Kosta Boda. Signerad.

Överfång med slipad och frostad dekor med emaljmålade figurer i violett mot apelsinfärgad fond. Signerad Kosta Boda Unik 31086041 Ulrica H-V.
Diameter 13,1 cm, höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Ulrica Hydman-Vallien (1938–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 13,1 cm, höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 1 315