TENNSKÅLAR samt TENNFAT, Norge samt Sverige, 1900-tal.

313058. TENNSKÅLAR samt TENNFAT, Norge samt Sverige, 1900-tal.

Skål, Jokkmokks Tenn, diameter ca 23,5 cm.
Skål, Skurdal Pewter, diameter ca 20,5 cm.
Fat, Skurdal Pewter, diameter ca 28,3 cm.

Bruksslitage, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smuts.

Antal besök: 4 638