4 böjda barstolar, 1. 1900-talets hälft.

3125541. 4 böjda barstolar, 1. 1900-talets hälft.

4 böjda barstolar från den 1: a Hälften av den tjugonde Century böjträstommar, innerfjädersäten stoppade och klädda med rött läder, fixerade med klädselspiktejp.

cca Höjd 80 cm x Ø 38 cm

Proveniens: Schifffahrtsgesellschaft Lübeck.

Tecken på ålder och användning är närvarande. repor och stötar. Delvis sprickor i träramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

cca Höjd 80 cm x Ø 38 cm

Antal besök: 311