3125541. 4 böjda barstolar, 1. 1900-talets hälft.
4 böjda barstolar från den 1: a Hälften av den tjugonde Century böjträstommar, innerfjädersäten stoppade och klädda med rött läder, fixerade med klädselspiktejp.
cca Höjd 80 cm x Ø 38 cm
Proveniens: Schifffahrtsgesellschaft Lübeck.
Tecken på ålder och användning är närvarande. repor och stötar. Delvis sprickor i träramen.
cca Höjd 80 cm x Ø 38 cm